AUTODOC FORUM / Συζητήσεις για αυτοκίνητα με βάση τη μάρκα / RENAULT / ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΚΑΜΠΙΝΑΣ

Επιστροφή στα θέματα

ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΚΑΜΠΙΝΑΣ
RENAULT LAGUNA I (B56_, 556_)

  • RENAULT LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56S/T/0)
    @nikoslaguna1 Oct 12, 2021
    Μέλος
    Ειμαι κατοχος ενος Renault Laguna I 1.8 mod 96 Alize. Tο Αλιζε κυκλοφορει μονο στη Γαλλια.Εχω ενα προβλημα με την σκαλα του καλοριφερ που δεν λειτουργουν 1,2,3 αλλα μονο η 4η σκαλα. Δεν ειναι κλιμα. Πηγα σε ηλεκτρολογο και ψαξαμε οπου ειναι δυνατο να μπει χερι ανθρωπου για να βρουμε την αντισταση τοσο  στην θεση συνοδηγου οσο και στην θεση οδηγου οτι υπαρχει κατω απο το ταμπλω, δεν βρεθηκε κατι. Ο ηλεκτρολογος μου ειπε προτου  να σου λυσω το ταμπλω καλο θα ηταν να ξερουμε σε ποιο σημειο περιπου ειναι, Επειδη το μοντελο ειναι παλιο δεν υπαρχουν σχετικα βιντεο.Λυσαμε επισης εξωτερικα το σημειο φιλτρου καμπινας αριστερα και κατω απο το παρμπριζ και το αντιστοιχο δεξι που βρισκεται το μοτερ υαλοκαθαριστηρων εχει ενα καπακι αλλα απο την εσωτερικη μερια στην γωνια δεν εχει κατι ορατο. Αν καποιος φιλος γνωριζει κατι απο εμπειρια ας μου δωσει την συμβουλη του.
    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    12.10.21

    Τελευταία απάντηση

    12.10.21

    Απαντήσεις

    0

    Προβολές

    357

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon