Επιστροφή στα θέματα

Θερμοστάτης
MERCEDES-BENZ CLA Κουπέ (C117)

  • MERCEDES-BENZ CLA Κουπέ (C117) CLA 200 (117.343)
    @user_1262123 Nov 27, 2022
    Μέλος
    Καλησπέρα, τον περασμένο μήνα ειχα αντιληφθεί ότι η θερμοκρασία μου ταλαντευόταν και δεν ήταν σταθερή άμεσος μετά από αυτό επισκέπτομαι το συνεργείο και εν τέλη έπρεπε να αλλάξω θερμοστάτη. Μετά από την αλλαγή η θερμοκρασία μου είναι εντάξει και εφόσον έχω κάνει δυο ώρες οδήγηση και την μια ώρα ήταν μέσα στην Πόλη ανεβαίνω στην Εγνατία και ανεβάζω χιλιόμετρα πολλά αντιλαμβάνομαι ότι ο δείκτης πέφτει κάτω από τους 90 με 80 και πάλι πιάνει την θερμοκρασία του χαμηλό ο ταχύτητα το πατάω πάλι και πάλι θα δω να κάνει το ίδιο. Τι μπορεί να είναι άλλο; 
    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    27.11.22

    Τελευταία απάντηση

    29.04.23

    Απαντήσεις

    2

    Προβολές

    410

  • BMW | 5 Sedan (E34)
    @Thodor Dec 06, 2022
    Μέλος
     Μπορεί να έχει κολλήσει ο θερμοστάτης η να σου έβαλαν για άνοιγμα σε μικρότερη θερμοκρασία .
    Απάντηση
  • @user_1567757 Apr 29, 2023
    Μέλος
    Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα σε MB B200 turbo του 2012 (ταλάντευση θερμοκρασίας). Παίζει ανάμεσα στους 90 με 70 (πριν μου ανάψει την ένδειξη, η θερμοκρασία ήταν σταθερά στους 90). Μου πρότειναν και εμένα αλλαγή θερμοστάτη. Ερώτηση προς user_1262123: πως το έλυσες εσύ ; Παρακαλώ βοηθήστε για να μην αλλάξω θερμοστάτη αχρείαστα 
    Απάντηση

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon