Επιστροφή στα θέματα

Πρόβλημα με το καλοριφέρ
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8)

  • @user_700905 Dec 07, 2021
    Μέλος

    Καλησπέρα ομάδα, έχω ένα φιέστα του ’09 τιτανιου(clima) και έχω το εξής πρόβλημα.. δεν γυρνάει το κλαπετο των θέσεων( τζαμί, πόδια, προσωπο) πήγα σε ηλεκτρολόγο και είχε σπάσει το πλαστικό αυτό που κουμπώνει στο μοτέρ και μοιάζει σαν δείκτης ρολογιού..το βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο καινούργιο 25€.. το πήρα το τοποθέτησε αλλα, ενώ δούλευε κανονικά για 5 λεπτά μόλις έσβησα το αυτοκίνητο μετά νεκρό ξανα.. πήγα πάλι και μου είπε ο ηλεκτρολόγος ότι είχε γυρίσει ο “δεικτης” εκείνο το πλαστικο δηλαδη 180° δηλαδη τελείως από την άλλη μερια..και μου είπε ή θέλει άλλο μοτέρ πάνω ή αλλαγή εβαπορετας(αν δεν το λέω καλά συγχωρέστε με) που συνεπάγεται με το να βγει ταμπλό..επειδή δεν θέλω σε καμία περίπτωση να βγάλω το ταμπλό και μετά να τρίζει, υπάρχει άλλη λύση;; Ευχαριστω εκ των προτέρων

    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    07.12.21

    Τελευταία απάντηση

    28.09.22

    Απαντήσεις

    1

    Προβολές

    527

  • @user_1171509 Sep 28, 2022
    Μέλος
    Ford fiesta 05 2013 έχω ένα θέμα με τα καλοριφέρ μου βγάζουν μόνο η μπροστά αεραγωγοί, γυρνάω το διακόπτη αλλά δεν βγάζει στο τζάμι και στα πόδια 
    Απάντηση

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon