Επιστροφή στα θέματα

Ξεμπλοκάρισμα πόρτας οδηγού
SEAT Ibiza III Hatchback (6L)

  • SEAT Ibiza III Hatchback (6L) 1.2
    @user_2000235 Nov 13, 2023
    Μέλος
    Φίλοι μου έχω ένα seat ibiza iii του 2003. Μου έχει μπλοκάρει η πόρτα του οδηγού και δεν ανοίγει ούτε από έξω,ούτε από μέσα (τραβώντας το λεβιεδάκι ). Ανοίγω με το κλειδί και σηκώνονται τα βαρελάκια και στις 4 πόρτες. Ανοίγουν όλες οι πόρτες εκτός του οδηγού,παρότι το  βαρελάκι σηκώνεται όπως και στις υπόλοιπες.
    Αποσυνδεω την μπαταρία προσπαθώντας να ανοίξω με το κλειδί μηχανικά την πόρτα του οδηγού. Παρόλο που το κλειδί σηκώνει το βαρελάκι η πόρτα δεν ανοίγει.
    Μπορεί κάποιος φίλος να δώσει κάποια ιδέα για να μπορέσω να την ανοίξω?
    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    13.11.23

    Τελευταία απάντηση

    13.11.23

    Απαντήσεις

    2

    Προβολές

    191

  • TOYOTA | PRIUS (ZVW3_)
    @Κωστα Α Nov 13, 2023
    Μέλος
    Γεια σου φίλε, δυστυχώς η κλειδαριά έχει χαλάσει και χρειάζεται αντικατάσταση. Αυτή είναι η μόνη λύση 
    Απάντηση
    • SEAT Ibiza III Hatchback (6L) 1.2
      @user_2000235 @Κωστα Α Nov 13, 2023
      Μέλος
      Σε ευχαριστώ πολύ φίλε, κάτι τέτοιο υποψιάζομαι κι εγώ. Όμως παρότι κάνω τα πάντα πάνω στο  ibiza ( από απλό service μέχρι επισκευές βλαβών, διαγνωστικά κλπ) στη περίπτωση της πόρτας σηκώνω ψηλά τα χέρια. Αν καταφέρω να την ανοίξω μπορώ εύκολα να την “γδύσω” και να τοποθετήσω την καινούργια κλειδαριά.
      Το ερώτημα είναι υπάρχει τρόπος να ανοίξει έστω μια φορά για να μπορέσω να την αποσυναρμολογήσω?
      Θα ήθελα παρακαλώ και την συμβουλή των τεχνικών της
      AUTODOG
      Ευχαριστώ!
      Απάντηση

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon