AUTODOC FORUM / Συζητήσεις για αυτοκίνητα με βάση τη μάρκα / NISSAN / ΑΝΑΒΕΙ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΜΕΤΑ ΤΑ 110-120 ΧΙΛ

Επιστροφή στα θέματα

ΑΝΑΒΕΙ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΜΕΤΑ ΤΑ 110-120 ΧΙΛ
NISSAN Qashqai / Qashqai +2 I (J10, NJ10)

  • @user_1314816 Dec 29, 2022
    Μέλος
    Καλησπέρα σας.
    Έχω ένα θέμα εδώ και λίγες μέρες στο Qashqai +2 1.5 – 2011 μοντέλο 250.000 χιλιόμετρα.
    Μου ανάβει το λαμπάκι του κινητήρα μετά τα 110-120 χιλιόμετρα και μπαίνει σε safe mode,στην πόλη δεν έχω θέμα κανένα.
    Το έχω πάει σε 2 συνεργεία στην αρχή έβγαζε πρόβλημα στην τουρμπίνα και πρόβλημα στους προθερμαντήρες,
    αλλάζουμε φίλτρο αέρα και φίλτρο λαδιού πρώτα, μου καθαρίζει την EGR και μου αλλάζει τους 2 προθερμαντήρες που είχανε θέμα.
    Μετά βγάζει βλάβη DF301 πρόβλημα στην εισαγωγή του αέρα πλέον και μου καθάρισε εκεί πίσω που μπαίνει ο αέρας και τίποτα ακόμη.
    Παίζει να είναι από το καύσιμο ; από τότε που έβαλα από ένα AEGEAN που άνοιξε τώρα άρχισε να μου το κάνει.
    Έχω ρίξει και ένα καλό καθαριστικό για το DPF, αλλά άν ήταν αυτό θα μου άναβε και το λαμπάκι του DPF.
    Είπαμε
    να τελειώσει το πετρέλαιο που έχει τώρα, να ρίξω κανένα καθαριστικό
    πάλι και να βάλω από εκεί που βάζω τόσα χρόνια ή αλλιώς να μου βγάλει
    την τουρμπίνα και να την πάω να την δούνε.

    Ακούω γνώμες.

    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    29.12.22

    Τελευταία απάντηση

    29.12.22

    Απαντήσεις

    0

    Προβολές

    1190

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon