Επιστροφή στα θέματα

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ DPF FIAT QUBO 1.3 MULJET
FIAT QUBO

  • @user_2143891 Jan 11, 2024
    Μέλος
    Καλησπέρα στο forum, είμαι κατόχος ενος fiat qubo 1,3 Multijet Diesel , έχω αντικαταστήσει το dpf με νέο γιατί κατά την αναγέννηση του αυτοκινήτου τα καυσαέρια ήταν υπερβολικά (λευκά και σε ποσότητα που να εμποδίζουν την ορατότητα των πίσω οχημάτων) και γινόταν ανά 200 περίπου χλμ, υπόψη ότι τα περισσότερα χλμ είναι εθνική όδός, αυτός ήταν και ο λόγος που έβαλα καινιούργιο. Παρόλα αυτά και με το νέο dpf η ποσότητα είναι η ίδια νέφος λευκό και υπερβολικό. Μήπως πρέπει να κοιτάξω κάτι άλλο και τί;
    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    11.01.24

    Τελευταία απάντηση

    21.04.24

    Απαντήσεις

    7

    Προβολές

    129

  • ALFA ROMEO | 147 (937)
    @Θεόδουλος Jan 12, 2024
    Μέλος
    Γεια σου φίλε 
    Νομίζω ότι πρέπει να κοιτάξεις και κάτι άλλο. Αλλά δεν είμαι έτοιμος να προτείνω τι άλλο θα μπορούσε να είναι. Ίσως είναι δυνατό να δοκιμάσετε σφάλματα ανάγνωσης από τις μονάδες ελέγχου και να βοηθήσετε στην αντιμετώπιση προβλημάτων.
    Απάντηση
    • @user_2143891 @Θεόδουλος Jan 12, 2024
      Μέλος
      Ευχαριστώ φιλε, Και εγώ το μυαλό μου πάει ή στον αισθητήρα καυσαερίων ή στην ηλεκτρονική μονάδα (εγκέφαλος) 
      Απάντηση
    • @user_2381605 @user_2143891 Mar 30, 2024
      Μέλος

      Γεια σας!εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εχω αλλάξει 2 dpf εχω παει τα μπεκ για επισκευή κ τπτ σε fiat punto evo 2013 στην αναγέννηση μεσα στην πολη βγαζει παραπολυ καπνο πισω μετα απο 150 χιλιόμετρα αφότου αλλαξα dpf!βρήκατε καποια λύση!ευχαριστώ πολύ!

      Απάντηση
    • @user_2381605 @user_2143891 Apr 21, 2024
      Μέλος
      Βρηκες λυση φιλε μ εχω το ίδιο πρόβλημα??
      Απάντηση
    • @user_2381605 @Θεόδουλος Mar 31, 2024
      Μέλος
      Αν εχεις βρει λυση φιλε μοα αν μπορεις απαντησε μ!
      Απάντηση
    • @user_2381605 @Θεόδουλος Apr 21, 2024
      Μέλος
      Βρηκες λυση φιλε μ εχω το ιδιο πρόβλημα??
      Απάντηση
  • @user_2381605 Mar 30, 2024
    Μέλος
    Γεια σας!εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εχω αλλάξει 2 dpf εχω παει τα μπεκ για επισκευή κ τπτ σε fiat punto evo 2013 στην αναγέννηση μεσα στην πολη βγαζει παραπολυ καπνο πισω μετα απο 150 χιλιόμετρα αφότου αλλαξα dpf!βρήκατε καποια λύση!ευχαριστώ πολύ!
    Απάντηση

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon