Επιστροφή στα θέματα

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΓΚΑΖΙ
NISSAN MICRA III (K12)

  • @user_1739926 Jul 16, 2023
    Μέλος
    Καλησπέρα σας,
     Εδώ και τρία χρόνια ψάχνω ένα πρόβλημα στο αμάξι μου και έχω πάει σε αρκετά συνεργεία χωρίς αποτέλεσμα. Έχω αλλάξει τρόμπα βενζίνης πέρσι το καλοκαίρι αλλά συνεχίζει. Όταν οδηγάω σε μεγάλες ευθείες και πατάω σταθερά το γκάζι στα 100-110 χλμ, μετά από μερικά χλμ αρχίζει να κόβει μόνο του,δεν υπακούει το γκάζι και μετά ξαναδινει μόνο του. Τώρα τελευταία κάνει και σαν να κλωτσαει. Δεν μπορεί να βρει κανένας τι φταίει. Καύσιμο βάζω από δύο συγκεκριμένα πρατήρια. Ο ένας μάστορας μου είπε ότι επειδή είναι ιμιτασιον η τρόμπα (100€αγορα το 2022), θα πρέπει να βάζω βενζίνη ΠΑΝΤΑ πάνω από τη μέση του ρεζερβουάρ.🤔 έχω αλλάξει επίσης, καδένα χρονισμού, αισθητήρες Λ και οξυγόνου,ψυγείο και την τρόμπα που προανέφερα. Σηκώνω τα χέρια ψηλά…έχω φτάσει σε αδιέξοδο.
    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    16.07.23

    Τελευταία απάντηση

    06.11.23

    Απαντήσεις

    2

    Προβολές

    316

  • TOYOTA Yaris III Hatchback (XP150) 1.5 (NSP151)
    @Γεώργιος Nov 06, 2023
    Μέλος
    Ρύθμιση της πεταλούδας γκαζιού έχεις κάνει; 
    Δεν το ανέφερες και είναι το πρώτο που έπρεπε να κάνεις.
    Απάντηση
  • OPEL
    @Θεοτόκης Σπυρόπουλος Nov 06, 2023
    Μέλος
    Γεια, το πρόβλημα μπορεί να είναι στα μπεκ ψεκασμού καυσίμου, θα συνιστούσα να τα ελέγξετε και επίσης να αντικαταστήσετε τα μπουζί.
    Απάντηση

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon