Επιστροφή στα θέματα

Προβλήματα
JEEP Renegade SUV (BU, B1)

  • @user_752924 Jan 09, 2022
    Μέλος
    Τον δεκ 2015 αγοράσαμε η γυναίκα μου και εγώ ένα jeep renegade 
    Στο δίχρονο εβγαλε πρόβλημα το αυτόματο σασμάν 
    ΕΥτυχως ήταν εγγύηση και το άλλαξαν 
    Η αντιπροσωπεία απαράδεκτη 
    Μας έδωσε για ένα περίπου μήνα ένα φιατ πάντα που δεν έπρεπε να οδηγώ εγώ διότι το jeep αγοράστηκε στο όνομα της γυναίκας μου 
    Τον επόμενη χρόνο στα τρια έτη δηλ χάλασε το μουλτι ερ και έμεινε επι τόπου και ο ανεμιστήρας 
    Έχοντας εμπειρία από γιαπωνέζικα ενοχληθήκαμε πολύ αν και μας αρέσει το σχήμα 
    Έχουμε κάνει 100000 μέχρι σήμερα καλά αν εξαιρέσεις τα ανωτέρω 
    Η αρχική αντιπροσωπεία ήταν απαράδεκτη 
    Το αυτοκίνητο Είναι απαράδεκτο όταν Χαλά καινούργιο με είκοσι χιλ χιλιόμετρα στην πόλη 
    Καραλαβαμε ότι αγοράσαμε ένα κακό φιατ
    Η αντιπροσωπεία απέκρυπτε το γεγονός  ότι η jeep είχε αγοραστεί από φιατ και ότι χρησιμοποίησαν σε αυτό φθηνά τμήματα 
    Φάγαμε τα χάλια της απληστίας των πολυεθνικών 
    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    09.01.22

    Τελευταία απάντηση

    12.08.22

    Απαντήσεις

    1

    Προβολές

    3881

  • JEEP RENEGADE Closed Off-Road Vehicle (BU) 1.6 CRD
    @user_1101929 Aug 12, 2022
    Μέλος

    Αρχές του Ιανουαρίου 2020 για την ακρίβεια 10 Ιανουαρίου 2020 παρέλαβα από την Sfakianakis ΑΕΒΕΕ Λάρισας το Jeep Renegade diesel (με αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων) αφού είχα πεισθεί και ιδιαίτερα η σύζυγός μου για την premium κατασκευή την πλήρωσα με ένα αξιοσέβαστο ποσό ενώ με τα ίδια χρήματα θα μπορούσα να αγόραζα αυτοκίνητο μεγαλύτερης κατηγορίας και συγκεκριμένα suv – c και όχι suv b που ανήκει το συγκεκριμένο jeep που αγοράσαμε.  Χθες βράδυ στις 7 Αυγούστου 2022 διαπίστωσα κάτι σαν λάδια στο δάπεδο της πυλωτης του σπιτιού μου. Σήμερα 8 Αυγούστου 2022 πήγα στο συνεργείο της αντιπροσωπείας της jeep στον Βόλο ( Λαμπρουλης ) και διαπιστώθηκε σπασμένο το αριστερό αμορτισέρ του πίσω άξονα!!! Αν είναι δυνατόν!!! ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ αυτοκίνητο 2,5 ετών και μόνο 29.000 χιλιόμετρα!!! Μάλιστα μου είπαν ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση!!! Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι πρόκειται για καθαρή αστοχία υλικού. Έχω οδηγήσει αυτοκίνητα από καινούργια έως 25 ετιας. Αλλά να σκάσει αμορτισέρ πρώτη φορά το βλέπω και μάλιστα σε τόσο καινούργιο αυτοκίνητο. Υποτίθεται ότι η jeep έχει αξιόπιστα μοντέλα και μάλιστα για off road εξερευνήσεις… Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο κινήθηκε μόνο στην άσφαλτο και έσκασε το πίσω αμορτισέρ…. Αυτά τα πράγματα είναι ανήκουστα για μια τέτοια εταιρεία και δυστυχώς μου πουλήθηκε ένα προϊόν που μόλις πέρασαν τα δύο χρόνια εγγύησης άρχισαν να βγαίνουν προβλήματα και να φαίνεται η κακή ποιότητα υλικών που έχει. Ηθικό δίδαγμα?? Μακριά από τη συγκεκριμένη εταιρεία……. 

    Απάντηση

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon