AUTODOC FORUM / Συζητήσεις για αυτοκίνητα με βάση τη μάρκα / VW / Το πρόβλημα με τον αισθητήρα θερμοκρασίας.

Επιστροφή στα θέματα

Το πρόβλημα με τον αισθητήρα θερμοκρασίας.

  • VW | Golf V Hatchback (1K1)
    @Concen Sep 14, 2020
    Μέλος
    Αυτό είναι το πρόβλημά μου: το βεντιλατές ψύξης κηνιτίρα ανάβει συνεχώς και λειτουργεί. Μετά την διάγνωση διαπιστώθηκε το εξής:  
    16500 – Αισθητήρας θερμοκρασίας ψυκτικού υγρού (G62)  
    P0116 008 Μη έγκυρο σήμα 
    Τον αισθητήρα άλλαξα, όμως δεν βοήθησε. Η αιτία μπορεί να οφείλεται στον θερμοστάτη ή η καλωδίωση χάλασε; Ίσως κάποιος είχε τέτοιο πρόβλημα, παρακαλώ πείτε μου πού να ψάξω για τη δυσλειτουργία!
    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    14.09.20

    Τελευταία απάντηση

    18.09.20

    Απαντήσεις

    3

    Προβολές

    698

  • @Opearpead96 Sep 15, 2020
    Μέλος

    Είναι ενεργοποιημένο το λαμπάκι check; Μήπως αλλάξατε λάθος αισθητήρα …    

    Απάντηση
  • @Concen Sep 17, 2020
    Μέλος
    Ο αισθητήρας άλλαξε, εκείνον που είναι ο πυθμένας του ψυγείου. Έχω σβήσει τα λάθη με ένα καλώδιο, αλλά την ίδια μέρα το check πάλι άναψε. Μια φορά που χτύπησα με το καπό δυνάτα, ο ανεμιστήρας εσβήσε, αλλά μετά από 15 δευτερόλεπτα και πάλι άρχισε να φυσάει σαν τρελός! Και ο δεύτερος αισθητήρας, αν το κατάλαβα σωστά? βρίσκεται στο περίβλημα του θερμοστάτη
    Απάντηση
  • @Opearpead96 Sep 18, 2020
    Μέλος
    Ο αισθητήρας που άλλαξες δεν είναι G62 !!! Το G62 βρίσκεται δίπλα με τον θερμοστάτη.
    Απάντηση

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon