AUTODOC FORUM / Συζητήσεις για αυτοκίνητα με βάση τη μάρκα / OPEL / αλλαγη ρυθμιστη πιεσης βενζινης

Επιστροφή στα θέματα

αλλαγη ρυθμιστη πιεσης βενζινης
OPEL

  • @user_685678 Nov 28, 2021
    Μέλος
    Γιασας.
    Ειμαι ο Δημητρης κ ειμαι κατοχος ενος οπελ κορσα c 2004 90 hp.
    Εχω προβλημα στο πρωινο ξεκινημα .Θα παρει εμπρος η μηχανη μετα απο 3-4 φορες μιζιες.
    Απο οτι εχω μαθει απο τον μηχανικο μου υπαρχει προβλημα στον ρυθμιστη πιεσης βενζινης.
    Το ανταλλακτικο απ’οτι μαθαινω ,δεν ειναι διαθεσιμο αυτο τον καιρο σ’ολο το εμποριο.
    Παρακαλω ενημερωστε με οταν βεβαια παραλαβω τον ρυθμιστη πως θα κανω την αλλαγη του.
    Ευχαριστω πολυ για οποια δηποτε βοηθεια
    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    28.11.21

    Τελευταία απάντηση

    30.10.23

    Απαντήσεις

    5

    Προβολές

    411

  • OPEL Corsa C Hatchback (X01) 1.2 (F08, F68)
    @user_152736 Apr 12, 2022
    Μέλος
    πρέπει να βγει η τρόμπα βενζίνης που είναι μέσα στο τεπόζιτο. Κόστος ρυθμιστή 30 με 40 ευρώ
    Απάντηση
  • @user_1964942 Oct 29, 2023
    Μέλος
    Έχω το ίδιο πρόβλημα στο ίδιο ακριβώς μοντέλο. Δεν βρίσκω πουθενά ρυθμιστή πίεσης. Έχει κάποιος ιδέα που μπορώ να βρώ;
    Απάντηση
    • VW
      @Κηρύκος Πανταζής @user_1964942 Oct 30, 2023
      Μέλος
      Γεια 
      Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι πιθανότατα βρίσκεται στη μονάδα αντλίας καυσίμου και δεν μπορεί να αντικατασταθεί ξεχωριστά, μόνο όλη η μονάδα αντλίας καυσίμου
      Απάντηση
    • @user_1964942 @Κηρύκος Πανταζής Oct 30, 2023
      Μέλος
      Μάλλον έχετε δίκιο,  ο μάστορας μου είπε οτι ψάχνει όλο το καβούκι της μονάδας καυσίμου. Καινούργιο δεν βγαίνει πια για αυτό το μοντέλο. Αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρώ μεταχειρισμένο παρακαλώ να μου πει
      Απάντηση
  • OPEL
    @Θεοτόκης Σπυρόπουλος Oct 30, 2023
    Μέλος
    Γεια σε όλους 
    Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι στο σύστημα καυσίμου, αυτό είναι σίγουρο, αλλά πιο συγκεκριμένα αυτό που πρέπει να προσδιοριστεί είναι είτε στον ρυθμιστή, είτε στα μπεκ, είτε στην αντλία καυσίμου.
    Απάντηση

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon