Επιστροφή στα θέματα

Πρόβλημα σε Opel Cross land.
OPEL

  • @user_1870990 Sep 17, 2023
    Μέλος
    Καλησπερα. Εχω αγοράσει ένα καινουργιο OPEL crossland μοντελο του 2018. Το έχω ήδη 4.5 χρόνια με 86.000 χιλιομετρα. Πρόσφατα μου έβγαλε προβλημα στον καταλυτη. Περίεργο για νέο αυτοκίνητο. Έπειτα είδα μια απώλεια στα λάδια του. Περίπου 2 λίτρα στα 4.5 χιλιάδες χιλιόμετρα. Καταλυτη δεν άλλαξα ακόμη γιατί φοβάμαι τα χειρότερα. Ότι δηλαδή το λάδι περναει και καίγεται μαζί με τη βενζίνη για αυτό κ μου εμφανίζει και προβλημα στο καταλυτη. Ενδέχεται να έχει θέμα επειδή αντί για λάδια Dexos μου έβαλαν Pepco ; 5 30 ήταν. Αυτή τη φορά θα βάλω τα Dexos να δω τι γίνεται. Δυστυχώς δεν έκατσε να το ψάξω πολυ και βασιστηκα σε έναν μηχανικό ο οποίος μου είπε πως το λάδι δεν ειναι προβλημα και πως έχει θέμα ο κινητήρας. Αν ειναι ετσι δεν με ξανά βλέπουν στην Opel ουτε από απόσταση 86 μέτρων όχι 86.000  που έχει κάνει το αμάξι. Εσείς το πιστευετε ; 
    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    17.09.23

    Τελευταία απάντηση

    24.02.24

    Απαντήσεις

    3

    Προβολές

    1520

  • @user_2230804 Feb 10, 2024
    Μέλος
    Έχω και εγώ μοντέλο  του 2018 το οποίο μου καίει λάδια,βέβαια εμένα μου καίει μετά την ανάκληση τώρα κατάλαβες τρέχα γύρευε!!!το θέμα είναι δίνεις ένα κάρο λεφτά και σου βγάζει ζημιές!!
    Απάντηση
    • @user_1870990 @user_2230804 Feb 15, 2024
      Μέλος
      Και εμενα του 2018 ειναι το μοντέλο. Ποια ανάκληση εννοείς ; αυτην εδω 
      Ποσα χλμ έχεις ; εισαι εντός εγγύησης ; έβαζες πάντοτε τα Dexos που προτεινει ο κατασκευαστής ;
      επειδη ενδέχεται να το συνεχίσω το θέμα με αυτούς…. αν θές στειλε μου σε αυτα τα ερωτήματα. Ειναι κρίμα να τους πληρώνουμε και να μας δίνουν αναξιόπιστα αυτοκίνητα. 
      Απάντηση
    • @user_2230804 @user_1870990 Feb 24, 2024
      Μέλος
      Δεν ξέρω ποιά ανάκληση είναι,πάντως ήταν εντός εγγύησης αλλαγή ιμάντας λόγο υποψίας φθοράς.Τώρα τα λάδια η αντιπροσωπεία DEXOS έβαζε.Πρίν την ανάκληση είχα συμπληρώσει μία φορά λίγα.Μετά την ανάκληση καίει πιο πολλά.Δεν ξέρω τι να κάνω στην αντιπροσωπεία σου λέει ειναι φυσιολογικό για κάθε 1000 χιλιόμετρα να καίει ένα ποσοστό δεν θυμάμαι..
      Απάντηση

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon