AUTODOC FORUM / Συζητήσεις για αυτοκίνητα με βάση τη μάρκα / MERCEDES-BENZ / Αλλαγή φίλτρου λαδιού σε W177 A180d του2019

Επιστροφή στα θέματα

Αλλαγή φίλτρου λαδιού σε W177 A180d του2019
MERCEDES-BENZ A-class (W177)

  • MERCEDES-BENZ A-class (W177) A 180 d (177.003)
    @Basilis Sep 11, 2023
    Μέλος
     Καλησπέρα στην ομάδα, μπορεί κάποιος να μου πεί που βρίσκεται το φίλτρο πετρελαίου σε mercedes W177 A180d του 2019;
    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    11.09.23

    Τελευταία απάντηση

    24.03.24

    Απαντήσεις

    5

    Προβολές

    166

  • MERCEDES-BENZ
    @Οδύσσεια Ανυφαντή Oct 06, 2023
    Μέλος
    Γεια σου φίλε 
    Το φίλτρο λαδιού βρίσκεται δίπλα στο κάρτερ λαδιού του κινητήρα κάτω από ένα πλαστικό κάλυμμα Για να φτάσετε εκεί πρέπει να αφαιρέσετε την προστασία κινητήρα και το περίβλημα του κάρτερ λαδιού.
    Απάντηση
    • MERCEDES-BENZ A-class (W177) A 180 d (177.003)
      @Basilis @Οδύσσεια Ανυφαντή Feb 19, 2024
      Μέλος
      @Οδύσσεια Ανυφαντή νομίζω ότι  ο Βασίλης ρωτάει για το φίλτρο πετρελαίου. 
      Απάντηση
    • MERCEDES-BENZ
      @Οδύσσεια Ανυφαντή @Basilis Feb 20, 2024
      Μέλος
      Συγγνώμη φίλε 
      Αν δεν κάνω λάθος, κοίτα κάτω από το κάτω μέρος του αυτοκινήτου, βρίσκεται πίσω από μια μικρή θερμική ασπίδα κοντά στο ρεζερβουάρ καυσίμου. 
      Αλλά δεν είμαι σίγουρος και μπορεί να κάνω λάθος.
      Απάντηση
  • MERCEDES-BENZ A-class (W177) A 180 d (177.003)
    @Basilis Feb 19, 2024
    Μέλος
     Καλησπέρα Βασίλη, το φίλτρο πετρελαίου θα το δεις κάτω από το αριστερό πάτωμα μπροστά από τον πίσω αριστερό τροχό αφού βγάλεις την αριστερή πόδια κάτω από το αυτοκίνητό μεταξύ των δύο αριστερών τροχών.
    Απάντηση
  • @Mike! Mar 24, 2024
    Μέλος
    Καλησπέρα στην ομάδα,
    Μπαίνοντας σήμερα στο αμάξι μου έβγαλε την ένδειξη “front right malfunction. Consult workshop”.
    Αφού πήγα στην αντιπροσωπεία και το συνδέσαμε έδειξε τον κωδικό Β275296 για αλλαγή αισθητήρα αναγνώρισης ο οποίος βρίσκεται κάτω από το κάλυμμα. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον;
    Μοντέλο A220 d
    Χρονολογία 2015.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Απάντηση

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon