Επιστροφή στα θέματα

Ανέβασμα θερμοκρασίας Astra j 1.4T
OPEL ASTRA J

  • @user_2299854 Mar 04, 2024
    Μέλος

    Καλησπέρα !! Θα ήθελα την γνώμη ή αν υπάρχει κάποιο με παρόμοια εμπειρία … έχω το παραπάνω όχημα τοτ θέματος , το οποίο μου κάνει περίεργα πράγματα … παω κανονικά διαδρομή , φτάνω στο μέρος που θέλω να παω .. σβήνω μηχανή και αν στο πεντάλεπτο ξανά βάλω μπροστά τον κινητήρα έχει ανεβαίνει η θερμοκρασία στους 114 -115 celcius στο ψηφιακό μετρητή θερμοκρασίας και στο όργανο ένα κουτάκι ( αυτό όμως δεν γίνεται κάθε φορά αλλά μια στο τόσο ), έπαιρνε μπροστά το βεντιλατερ και έπεφτε άρα κανονικά … μετά όσο και να πίεζα τίποτα κολλημένο στο 90 . Επίσης καμία φορά μου κανει ένα μικρό ανέβασμα αν το πήγαινα σε χαμηλές στροφές ή σταματημενος σε φανάρι γύρο στους 113 βαθμούς και μισό κουτάκι ανέβασμα στο όργανο και απευθείας πέφτει… άνοιγει το βεντιλατερ όπως είπα και πιο πάνω .. (εχω καθαρισει ψυγείο , άλλαξα θερμοστάτη και δυο φούσκες θερμοκρασίας βεντιλατερ και ψυγείου ) , (άλλαξα και τάπα στο δοχείο πλήρωσες Γτ όταν πρεσαρίστηκε στο σύστημα ψύξης διαπιστώθηκε πολύ μικρή απώλεια από εκεί και από πουθενά αλλου) . Θέλω να το τονίσω πως όλο αυτό δεν γίνεται συνέχεια αλλά μίλια στο τόσο . Ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων και συγνώμη για το σεντόνι αυτό.

    Υ.Γ Δεν έχει μπέρδεμενα λάδια με νερά , δεν βγαζει λευκό καπνό από εξάτμιση , δεν καίει λάδια , δεν φουσκώνει νερά

    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    04.03.24

    Τελευταία απάντηση

    04.03.24

    Απαντήσεις

    0

    Προβολές

    33

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon