Επιστροφή στα θέματα

Πρόβλημα με θερμοκρασία
CHEVROLET AVEO Χάτσμπακ (T300)

  • CHEVROLET AVEO Χάτσμπακ (T300) 1.2
    @user_729122 Dec 25, 2021
    Μέλος

    Καλησπέρα, έχω ένα chevrolet aveo του 2012 και ο ανεμιστήρας του radiaror δουλεύει και σταματάει συνέχεια. Άλλαξα θερμοστάτη,αντλία νερού,ψύγειο νερού και επλινα όλο το σύστημα ψύξεις με καθαριστικο. Είχε μέσα πολύ σκουριά.
    Παρατήρησα ότι μετά τον θερμοστάτη το κολάρο είναι πάντα κρύο.
    Ενώ τα υπόλοιπα είναι ζεστά.
    Ένας μηχανικός που πήγα το αυτοκινητο μου είπε ότι έπρεπε να βάλω τον γνήσιο θερμοστάτη και να αλλάξω το σωλήνα απο το παγούρι νερού που καταλήγει σε μια πλαστική βαλβίδα γιατί δεν γίνεται εξαέρωση.. λαμπάκι θερμοκρασιας δεν μου εχει αναψει. Μπορείτε να με βοηθήσετε αν αλλάξω τον θερμοστάτη σε γνήσιο θα λύσει το πρόβλημα.
    Το αυτοκίνητο το αγόρασα μεταχειρισμένο πριν διό μήνες είναι ισαγογις από Ιταλία.
    Πήγα στον μάντρα που το πήρα και δεν μου φτιάχνει τίποτα γιατί αυτά είναι αναλώσιμα.
    Με καλιπτη μόνο για μηχανικές βλάβες..

    Απάντηση

    Ξεκίνησε

    25.12.21

    Τελευταία απάντηση

    19.07.22

    Απαντήσεις

    2

    Προβολές

    494

  • CHEVROLET AVEO Χάτσμπακ (T300) 1.2
    @user_729122 Dec 29, 2021
    Μέλος

    Έγινε αντικατάσταση θερμοστάτη με γνήσιο και το πρόβλημα παραμένει.το σύστημα ψύξεις κραταη αερα μέσα πάλη. Ο μηχανικός μου είπε πως τρια πράγματα μένουν τώρα. Βουλωμένο η τριποιο ψυγείο καμπίνας.
    Καμένη φλάντζα κεφαλής σολινακι εξαερωσεις πάνω στο παγούρι.
    Καμία ιδέα κανείς το αυτοκίνητο έχει πάνω 88.000 χιλιόμετρα

    Απάντηση
    • @user_1064495 @user_729122 Jul 19, 2022
      Μέλος
      Αγαπητε φιλε αν δεν εχεις λυσει το προβλημα σου σχετικα με το κυκλωμα ψυξης του aveo t300 επικοινωνησε μαζι μου στο 6984478188…(δεν ειμαι μαστορας) κατοχος ιδιου αυτοκινητου.!!! 
      Απάντηση

Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να απαντήσουν

Εγκαταστήστε το AUTODOC CLUB app!

Ο προσωπικός διαχειριστής εξόδων του αυτοκινήτου σας, συμβουλές συντήρησης, υπενθυμίσεις για επερχόμενες συναντήσεις και διαστήματα συντήρησης, οδηγίες επισκευής ΚΑΝΤΟ-MΟΝΟΣ-ΣΟΥ- όλα αυτά στο τηλέφωνό σας.

Autodoc CLUB app qr-code
Σάρωση

Για να κατεβάσετε το app:

  • σκανάρετε τον κωδικό QR
  • λήψη από το App Store
  • λήψη από το Google Play
Autodoc CLUB App icon